Stručnjaci smatraju da se za svaku dob može odrediti koliko sna je potrebno osobi da se osjeća odmorno.
Iz tabele koju vam donosimo jasno je da nisu svačije potrebe iste i da djetetu koje ide u školu treba više sna nego njegovoj baki, ali isto tako je gotovo odmah jasno da malo tko odnas spava onoliko koliko bi trebao: razapeti između posla, kućanskih zadataka, izlazaka, društvenih medija i porodičnih obaveza, u krevet liježemo sve kasnije i ustajemo sve umorniji.
Novorođenče – iako se vjerovalo da novorođenčad treba spavati 12-14 sati, prema novim rezultatima djeci do 3 mjeseca potrebno 14-17 sati sna.

Dojenčad – kad bebe izađu iz pospanog novorođenog stadija, trebaju „samo“ 12-15 sati sna dnevno da bi ostali zdravi i odmorni.
Djeca do 2. godine – djeca koja redovito drijemaju poslijepodne ne izgledaju umorno, kao bebe, kad ih želite uspavati jer im u ovoj dobi treba 11-13 sati sna.
Vrtićka dob – ako dijete predškolske, od 3. do 6. godine odbija spavati poslijepodne, ne treba paničariti. U ovoj dobi djeca trebaju puno manje sna, 10-13 sati, a bez popodnevnog spavanja lakše i brže zaspu navečer.

Školarci – djeca školske dobi misle za sebe da su već „veliki“ i da ne moraju rano u krevet. Ipak, stručnjaci tvrde da im je za odmor i normalno funkcioniranje potrebno 9-12 sati sna.
Tinejdžeri – osobe u ovoj dobi su još tvrdoglavije od školaraca i misle da im san nije potreban, ali istraživanja jasno pokazuju da je tinejdžerima potrebno 8-10 sati sna.

Studenti i mladi – osobe do 30. godine života trebaju san, posebice zbog svih obaveza i izazova koje dožive tijekom dana, a preporučenih 7-9 sati sna tijekom noći je luksuz kojeg si mnogi ne mogu priuštiti.
Odrasli – vjerovali ili ne, odrasle osobe, koje imaju između 30 i 60 godina, trebaju jednaku količinu sna kao i studenti i mladi, barem 7-9 sati.
Treća dob –umirovljenici ne trebaju toliko sna kao mlađe osobe, dovoljno im je svega 6-8 sati sna dnevno.